скласти баланс окисно відновної реакції
скласти баланс окисно відновної реакції
Складаючи рівняння окисно-відновних реакцій, насамперед, слід визначити ступені окиснення кожного з елементів, що входить до складу вихідних речовин і продуктів реакції, а потім зазначити ті атоми або йони, ступінь окиснення яких змінюється, зазначити окисник і відновник (а в разі потреби і середовище). Після цього потрібно підібрати коефіцієнти в рівнянні реакції, пам’ятаючи, що загальне число відданих електронів повинно дорівнювати загальному числу приєднаних. Простим прикладом окисно-відновної реакції може бути взаємодія сірководню з бромною водою, внаслідок якої утворюються вільна сір О́кисно-відно́вна реа́кція (заст. укр. оки́снювально-відно́вна реа́кція) — хімічна реакція, яка відбувається зі зміною ступеня окиснення атомів, що входять до складу реагентів, і реалізується перерозподілом електронів між атомом-окисником та атомом-відновником. У процесі окисно-відновної реакції відновник віддає електрони, тобто окиснюється; окисник приєднує електрони, тобто відновлюється. Причому будь-яка окисно-відновна реакція являє собою єдність двох протилежних перетворень — окиснення та Окисно-відновними називають реакції, які супроводжуються зміною ступенів окиснення елементів у зв’язку з переходом електронів. Ступінь окиснення – це умовний заряд, який би виник на атомі в складі хімічної. сполуки, якщо припустити, що електронні пари, якими він сполучений з іншими атомами, зміщені до більш електронегативних атомів. Окисно-відновні. реакції – це єдність двох протилежних процесів – окиснення й відновлення. Ці реакції називають також редокс-реакціями. Поняття окисника і відновника. Складемо рівняння відповідних реакцій методом напівреакцій. У кислому середовищі: SО32- + Н2О → SО42- + 2Н+ + 2 е. Рівняння більшості хімічних реакцій зрівнюються нескладним підбором стехиометрических коефіцієнтів. Однак при підборі коефіцієнтів для окисно-відновних реакцій можна зіткнутися з ситуацією, коли кількість атомів одних елементів не вдається зрівняти, не порушуючи при цьому рівність кількостей атомів інших. У рівняннях таких реакцій підбирають коефіцієнти методом складання електронного балансу. Грунтується метод на тому, що сума прийнятих окислювачем електронів і кількість віддаються відновником наводиться до рівноваги. Метод складається з декількох етапів: Записується рівняння реакції. Визначаю «Окисно-відновні реакції». Загальні вказівки.
Виконання лабораторної роботи починається з уважного опрацювання теоретичного матеріалу теми, короткий зміст якого наведено перед завданнями до роботи. В даній лабораторній роботі до кожного рівняння окисно-відновної реакції треба скласти електронні рівняння ! Без них робота не буде зарахована викладачем. 1. Тема: Окисно-вiдновнi реакцiї. Викладач: Волобуєв Максим Миколайович vmn2007@ukr.net.
Кафедра загальної та неорганiчної хiмiї, НТУ ХПI Харкiв 2017. 1 Визначення.
Ступiнь окиснення. ∙ Видiляють 2 групи реакцiй. – метод електронного балансу для готової схеми реакцiї (вiдомi всi уча-сники). – метод електронно-iонного балансу (напiвреакцiй) придатний для будь-якої реакцiї у розчинi.
∙ Перший метод легко засвоїти, другий – ефективнiше застосовувати. 2.1 Метод електронного балансу. ∙ Двi напiвреакцiї потрiбно скласти для одержання рiвняння ОВР у iонно-молекулярнiй формi.
∙ Ключова вимога: формальне скорочення електронiв з рiвняння реакцiї. ∙ Наприклад. Mn O−4 + 8H+ + 5𝑒 = Mn2+ + 4H2O. Окисно-відновні реакції називають реакціями диспропорціонування, якщо один і той же елемент, маючи до початку реакції проміжний ступінь окиснення, буде окиснюватися до більш високого і відновлюватись до більш низького ступеня окиснення, тобто частина молекул речовини буде окиснювачем, а друга частина молекул – відновником. Написати рівняння реакції, скласти електронний баланс. Відзначити утворення червоного нальоту міді на залізі. Дослід 2 Міжмолекулярні окисно-відновні реакції. а) В пробірку помістити 1-2 мл розчину йодату калія KIO3, додати 1-2 мл розчину сульфатної кислоти та 1-2 мл розчину йодиду калію KI.
Пожовтіння розчину обумовлюється утворенням молекулярного йоду.
О́кисно-відно́вна реа́кція (заст. Причому будь-яка окисно-відновна реакція являє собою єдність двох протилежних перетворень — окиснення та Таким чином, при окисно-відновних реакціях загальне число електронів, що віддає відновник, повинно дорівнювати загальному числу електронів, що приєднує окисник. На цій підставі засновано існуючі методи визначення коефіцієнтів у окисно-відновних реакціях: електронного балансу та іонно-електронний. Контрольні питання та завдання. Чим визначається позитивний та негативний ступені окислення елементів? «Окисно-відновні реакції». Окисно-відновні реакції відіграють значну роль у процесі життєдіяльності людини, у природі та техніці: процеси дихання та обміну речовин, гниття та бродіння, горіння палива, процеси корозії металів, електроліз, металургія, одержання неорганічних та органічних речовин, перетворення хімічної енергії в електричну тощо. Реакції, під час яких змінюються ступені окиснення елементів, що входять до складу. реагуючих речовин, називаються окисно-відновними. +1 +5 −2. +1 −Окисно-відновні реакції надзвичайно поширені у природі: процеси фотосинтезу, дихання, травлення, підтримування життєдіяльності біологічних систем. У реакції ці обидва процеси протікають одночасно. Речовина, до складу якої входить елемент, що окиснюється (тобто елемент, який втрачає електрони), називається відновником, а речовина, яка містить елемент, що відновлюється (тобто елемент, який приєднує електрони) – окисником. У наведеному прикладі CuSO4 – окисник, а Zn – відновник. Метод електронного балансу. Для запису рівняння окисно-відновної реакції треба знати властивості взаємодіючих речовин. Питання про продукти реакції може бути вирішено експериментально. Ознайомлення з окисно-відновними реакціями, розстановка коефіцієнтів методом електронного балансу. Розвиток логічного мислення, уміння аналізувати й порівнювати, формування інтересу до предмету і наукового світогляду учнів; удосконалення трудових навичок. З теми: «Окисно-відновні реакції, їхнє значення. Процеси окиснення,відновлення,окисники,відновники». окисний реакція електронний баланс.
Кіровоград 2011р. Тема уроку: «Окисно-відновні реакції, їхнє значення. Попередня тема: «Реакції сполучення,розкладу,заміщення,обміну». Окисно-відновні реакції. Мета роботи: простежити за ходом окисно-відновних реакцій, скласти рівняння реакцій і зрівняти методом електронного балансу, визначити окисник та відновник. Дослід У розчин купрум (II) сульфату опустіть на 3-5 хвилин залізний цвях, поверхня якого очищена наждаковим папером. Опишіть спостереження в ході реакції. Складіть рівняння реакції і зрівняйте методом електронного балансу. _Дослід 2. До 2 крапель розчину калій йодиду долийте 2 краплі розчину сульфатної кислоти Н2SО4 і 2 краплі розчину калій йодату КIО3. Окисно-відновні реакції складання рівнянь окисно-відновних реакцій. ВУЗ: ОНАПТ. Для складання рівнянь окисно-відновних реакцій за допомогою іонно-електронного методу або методу напівреакцій окиснення й відновлення розглядають як самостійні процеси. Наприклад, для наведеної вище реакції визначають не ступені окиснення відповідних атомів, а заряди іонів, що беруть участь в окисненні та відновленні. Тема работы: Окисно-відновні реакції, їхнє значення.
Процеси окиснення, відновлення, окисники, відновники по предмету Педагогика. Размер: 111.93 КБ. Содержит 12158 знаков, 3 таблицы и 5 изображенийМіністерство освіти і науки України.Кіровоградський державний педагогічний університет ім Винниченка.Конспект уроку.З хімії.З теми. Окисно відновні Приклад 3. Методом електронного балансу розставте коефіцієнти в рівнянні окисно-відновної реакції: Р + НСlО3 + Н2O = Н3РO4 + НСРозв’язання. На початку складання рівняння реакції визначаємо елементи, що змінили ступінь окиснення, і складаємо електронний баланс процесів окиснення й відновлення У правильно складених реакціях повинно мати місце збереження як числа атомів, так і числа електричних зарядів у вихідних речовинах і продуктах реакції. Тоді для збереження матеріального балансу схема першого рівнянні реакції повинна мати наступний вигляд: H2S S + 2H+. Для зрівнювання зарядів треба від лівої частини схеми рівняння відняти два електрони, після чого стрілку можна замінити на знак рівності Окиcно-відновними реакціями називаються реакції, під час яких зміню-ються ступені окиснення елементів, що входять до складу реагуючих речовин. Ступінь окиснення — це умовний заряд атома в молекулі, розрахований, вихо-дячи з припущення, що молекула складається з іонів. Зміна ступеня окиснення пов¢язана з переходом електронів або зміщен-ням електронних пар. Учитель. Найважливіші процеси на планеті пов’язані із цим типом хімічних реакцій.
Окисно-відновні реакції вимагають до себе особливої уваги.
(На дошці транспарант із темою уроку й емблемою фотосинтезу (малюнок учнів).) Назвіть головного героя окисно-відновної реакції.
Учень. Для добору коефіцієнтів у рівняннях окисно-відновних реакцій використовують два методи – електронного балансу й електронно-іонного балансу (метод напівреакцій). Ми розглянемо тільки метод електронного балансу. Для цього використовуємо алгоритм розміщення коефіцієнтів методом електронного балансу (оформлений на аркуші ватману). Алгоритм розміщення коефіцієнтів у рівняннях ОВР методом електронного балансу. Окисно-відновні реакції відіграють величезну роль у природі й техніці. Без цих реакцій неможливе життя. Дихання, обмін речовин, синтез рослинами клітковини з вуглекислого газу й води — все це окисно-відновні процеси. У техніці за допомогою реакцій цього типу отримують такі важливі речовини, як амоніак (NH3), сульфатну (H2SO4) і хлоридну (HCl) кислоти й багато інших продуктів. Вся металургія заснована на відновленні металів з їхніх природних сполук — руд. Всі реакції горіння є окисно-відновними. Більшість хімічних реакцій, що відбуваються в природі — окисно-відновні. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐ Скачать быстро — учебное пособие по теме ‘Окисно-відновні реакції, їхнє значення. Процеси окиснення, відновлення, окисники, відновники’. Раздел: Педагогика. Тут найдется полное раскрытие темы -Окисно-відновні реакції, їхнє значення. Процеси окиснення, відновлення, окисники, відновники, Загружено: 2011-03-08
Коментарі
Дописати коментар